brandos egzaminai

Visi įrašai
brandos egzaminai

Brandos egzaminai – mokymosi pagal vidurinio ugdymo programas pasiekimų patikrinimas, užduotys parengiamos pagal brandos egzamino programą. Organizuojami valstybiniai ir mokykliniai brandos egzaminai. Norint gauti brandos atestatą reikia būti išlaikius du brandos egzaminus. Be lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino mokiniai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip šešių dalykų brandos egzaminus ir brandos darbą.

Organizuojamos dvi brandos egzaminų sesijos. Pagrindinė sesija vykdoma balandžio–birželio mėnesiais, pakartotinė – birželio–liepos mėnesiais. Pakartotinėje sesijoje brandos egzaminus gali laikyti tie mokiniai, kuriems pagrindinės sesijos dalykų brandos egzaminai buvo atidėti dėl pateisinamos priežasties. Brandos egzaminus organizuoja, užduotis ir tvarkaraščius skelbia Nacionalinės švietimo agentūra, koordinuojama Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Aukščiausius balus iš valstybinių brandos egzaminų surinkę abiturientai vadinami šimtukininkais bei būna apdovanojami. Naujienas brandos egzaminus, datas, tvarkaračius ir rezulatus bei patarimus, kaip pasiruošti brandos egzaminams, abiturientai ras rubrikoje Švietimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.