Saudo Arabijos futbolo federacija atsiprašė už gėdingą savo vyrų rinktinės išsišokimą

2017-06-09 16:13, atnaujinta 2017-06-09 16:14

Saudo Arabijos futbolo federacija atsiprašė už gėdingą savo vyrų rinktinės išsišokimą per pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Australija. Australijos rinktinės žaidėjai prieš rungtynes išsirikiavo tylos minutei, skirtai pagerbti Londono teroro akto aukas, tarp kurių buvo ir du australai. Tuo metu Saudo Arabijos žaidėjai pažiro po aikštę. Vieni stovėjo, kiti darė apšilimą. Australų sirgaliai Adelaidės stadione nušvilpė varžovų komandą. Ši teisinosi, kad musulmonų kultūrai svetimas toks reiškinys kaip tylos minutė. Per pasaulį nusiritus nepasitenkinimo bangai, Saudo Arabijos futbolo federacija išplatino atsiprašymą, kuriame sakoma, kad žaidėjai nenorėjo parodyti nepagarbos žuvusiųjų atminimui. Federacija dar pareiškė užuojautą aukų šeimoms ir pasmerkė terorizmą. Tylos minutė buvo suderinta su FIFA ir abi komandos dar prieš mačą tai žinojo. Saudo Arabija pralaimėjo rezultatu 2:3.